Informácie o detskom mini centre

Vítame Vás na stránke detského mini opatrovateľského centra. Poskytujeme opatrovateľskú, pedagogickú a špeciálnu starostlivosť pre deti od 2 do 6 rokov .

 

Mini centrum je zriadené v nebytovom priestore o rozlohe cca 70 m2 v Petržalke, kde pre Vaše dieťatko zabezpečíme domáce prostredie, s láskavým prístupom a odborným pôsobením.

Našim cieľom je komplexne rozvíjať detskú osobnosť s prihliadnutím na jeho individuálne schopnosti a danosti.

Vyučovanie prebieha nenásilnou formou v rámci hier a cielených aktivít, podľa veku a možností detí, s dôrazom na rozvoj komunikácie, základom ktorej je budovanie správnej a bohatej slovnej zásoby. Preto podporujeme čítanie, rozprávanie, vlastnú seba prezentáciu, ale i hudobnú, výtvarnú, telesnú, rozumovú výchovu,vyučovanie anglického jazyka primerane veku. V rámci socializácie detí podporujeme na jednej strane individuálny prejav, na strane druhej spolupatričnosť ku kolektívu formou tímových hier.

Tým, že sme menší kolektív zvyšuje sa kvalita práce s deťmi, znižujeme  chorobnosť detí.

Na pobyt vonku využívme blízke detské ihrisko, volné priestranstvá okolo domu.

Počas celého dňa je deťom poskytovaná strava, ktorá je zabezpečená zo stravovacieho zariadenia „ Pino", veľa ovocia a zeleniny, pravidelný pitný režim, čistá voda, ovocné šťavy, nesladené čaje. Našim deťom nedávame margarín, ale pravé maslo.

V prípade špeciálnej diéty dieťaťa (diabetes, alergie a iné) nás prosím kontaktujte. Po dohode je možné priniesť stravu z domu a u nás bude dieťaťu podávaná.

Máme bohaté skúsenosti aj s detičkami, ktoré majú diabetes. Kedže máme v našom tíme detského minicentra odborný personál (zdravotná sestra), vieme sa o deti s diabetom postararať.V prípade akychkoľvek otázok nás prosím kontaktujte.

Bezpečnosť detí je prvoradá, preto sa zoznamujeme s pravidlami cestnej premávky, predchádzame úrazom.

Ponúkame služby:

  • Celodennú starostivosť
  • Poldennú starostlivosť

Našim cieľom je zabezpečiť opatrovanie detí tak, aby sa rodičia s pocitom úplného kľudu a bezpečia detí mohli venovať iným aktivitám, či už pracovným, alebo dopriať si chvíľu času iba pre seba.

Verím, že Vás naša ponuka zaujala natoľko, že sa rozhodnete využiť služby detského mini centra.

S pozdravom

 

Marika Kršáková

Novinky

V tejto rubrike nie sú žiadne články.